Smotra

Autor: Mira Kordić, 12. 10. 2018.

Učenici naše škole nastoje očuvati svoju kulturnu baštinu. Jedan od načina je pisanje na kajkavskom narječju. Dvoje učenika je sudjelovalo na smotrama kajkavske riječi i postiglo izvrstan uspjeh. Martin Barbarić je sa svojom pjesmom Vu trnacu sudjelovao na natječaju Smotre dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ u Zelini. Od 477 pristiglih radova, 79 je odabrano za objavu u zborniku pjesama. Među njima je i Martinov rad. Klara Cvetković je sudjelovala na natječaju Zbor malih pjesnika u sklopu Dana kajkavske riječi, u Zlataru. Od 292 pjesme, komisija je odabrala 51 za izvođenje na pozornici i objavljivanje u zborniku. Klara je svoju pjesmu Da mi je... recitirala u vrapčanskoj narodnoj nošnji .

Više u privitku.

Priloženi dokumenti: