O roditeljstvu ...

Preporuke

Vijesti s portala za škole
Riječ stručnjaka
01.02.2018. 08:52
Životinje oko nas - grad
Divlje životinje su svuda oko nas. Šetajući gradskim ulicama i parkovima, uživajući u moru, jezerima, vrtovima i planinskim putevima nailazimo na velik broj divljih životinja a da ponekada toga nismo ni svjesni. U ovome tekstu pisat ću o životinjskim vrstama koje susrećemo u gradovima (a nisu kućni ljubimci i domaće životinje).

29.12.2017. 09:05
Što su i čemu služe Creative Commons
Creative Commons licencijski ugovori pomažu autorima i korisnicima zaštićenih djela da jasno i nedvosmisleno reguliraju  upotrebu djela u digitalnom okruženju. Od svih izazova koje razvoj i upotreba informacijskih tehnologija postavlja suvremenom pravnom poretku, oni na polju ostvarivanja i zaštite prava intelektualnog vlasništva izdvajaju se složenošću i utjecajem na razne aspekte društva.

13.10.2017. 10:05
Životinje oko nas
U novom serijalu tekstova o životinjama pobliže ću vas upoznati s odabranim životinjskim vrstama koje možete susresti u svakodnevnom životu (a nisu kućni ljubimci ili domaće životinje). Igrajući se na travnjaku, hodajući šumom, uživajući u kupanju i sunčanju uz more, jezero ili rijeku - ili jednostavno šetajući gradom svakodnevno nailazimo na velik broj životinja.

Odgoj
22.02.2018. 10:04
Aplikacija iz koje djeca i mladi mogu učiti o zaštiti osobnih podataka
Na internetu i društvenim mrežama djeca i mladi su sigurni ovisno o tome u kolikoj mjeri bez kritičkog razmišljanja otkrivaju svoje osobne podatke, odnosno kućnu adresu, adresu elektroničke pošte, broj mobitela, svoju fotografiju, godinu rođenja, školu koju pohađaju i slično.

21.02.2018. 10:43
Postavite pravila – kada, koliko dugo i kakve sadržaje djeca mogu pratiti u medijima
Regulacija količine, vremena i uvjeta uporabe medijskih sadržaja, kao i same vrste sadržaja koje djeca mogu gledati, može imati značajan utjecaj na to kakve će učinke  mediji  imati na djecu i adolescente. Na primjer, djeca čiji roditelji ograničavaju količinu pristupa medijima manje gledaju audiovizualne sadržaje, a postoje dokazi i da u prosjeku imaju bolji uspjeh u školi, manje spolnih stereotipa i manje strahova od bivanja žrtvom nasilja u stvarnome životu.

14.02.2018. 10:45
Tribina „Prijelazna razdoblja tijekom školovanja – promjene i izazovi"
U petak, 16. veljače 2018. godine, u 18 sati u Centru za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica, održat će se tribina pod nazivom „Prijelazna razdoblja tijekom školovanja – promjene i izazovi".

Dokumenti

Želimo što bolje informirati roditelje o njihovim pravima i obvezama koje imaju u odnosima sa svojom djecom. Stoga vam donosimo Obiteljski zakon (NN 116/03, 17/04, 136/04, 107/07, 57/11) kojim su utvrđena Prava i dužnosti u odnosima roditelja i djece na str. 13. - 18.

Pogledajte ovu interesantnu prezentaciju koja vam ukazuje na potrebe djece.

Brosura za roditelje.pdf
 djeca svojim roditeljima.ppt