> Knjižnica

U školsku ste knjižnicu dobrodošli:

ponedjeljkom i četvrtkom od 11 do 17

utorkom, srijedom i petkom od 8 do 14

(Knjižnica ne radi prvi utorak u mjesecu.)

knjižničarka: Ani Grbin Janović, prof. (ani.grbin-janovic@skole.hr)

Pretraživanje fonda knjižnice

U elektroničkom katalogu možete pretraživati knjižni fond naše knjižnice.

Knjižnični katalog

Osnovni podaci o knjižnici

Knjižni fond broji: 4632 knjige (2708) naslova  i 54 jedinice neknjižne građe. Knjižnica ima deset sjedećih mjesta za učenike i jedno računalo za potrebe korisnika. Korisnici su učenici i zaposlenici škole.

Izvadak iz "Pravilnika o radu školske knjižnice"

Učenici mogu posuditi najviše dvije knjige odjednom i to na rok od 14 dana (posuđuju najviše jedan lektirni naslov u isto vrijeme). Za sve knjige, osim lektirnih, moguće je produžiti rok posudbe. U slučaju kašnjenja za učenike od trećeg do osmog razreda naplaćuje se zakasnina u vrijednosti 0,20 kn po danu i po knjizi.

Što možemo raditi u školskoj knjižnici?

U školskoj  je knjižnici  pored posudbe knjiga moguće tražiti pomoć u različitim školskim zadacima, sudjelovati na pričaonicama priča, likovnim radionicama i projekcijama filmova te provoditi vrijeme u izradi domaćih zadataka. Moguće je i služiti se računalom, ali isključivo za potrebe učenja.

Što ukoliko je traženi naslov posuđen?

Na portalu eLektire https://lektire.skole.hr/ možete pronaći 74 lektirna naslova za osnovnu školu s puno dodatnih sadržaja i različitih formata prikladnih za čitanje na različitim uređajima. Za učenike s teškoćama u čitanju postoje audio snimke (iako ne svih djela). Potrebna je prijava s aai@edu identitetom.

Virtualna stranica školske knjižnice

Autor: Ani Grbin Janović, 6. 10. 2020. 13:07

Školska godina 2020./2021.

Posjetite Virtualnu stranicu školske knjižnice kako bismo vam bili dostupni i izvan radnog vremena knjižnice   https://sites.google.com/view/virtualnaknjiznicaosgv/po%C4%8Detna-stranica

A tjedan (peti, sedmi, treći a i četvrti a ujutro)

B tjedan (Šesti, osmi, treći b, četvrti b ujutro)

PON, UTO, ČET: 8 - 14

PON, ČET, PET: 8 - 14

SRI: 11 -17

PET: 9 - 15

UTO: 9 - 15

Ding dong priče

Autor: Ani Grbin Janović, 21. 2. 2020. 10:17

Book titled 'untitled'Read this book made on StoryJumper

Učenici čitaju učenicima

Autor: Ani Grbin Janović, 20. 1. 2020. 14:45

Učenice petog razreda (Lina Husinec, Lana Vučko i Antea Prgomet) pripremile su zabavnu aktivnost za učenike prvih razreda produženog boravka. Odglumile su kratak igrokaz, pročitale priču "Kralj koji je zabranio mrak" te osmislile radionicu na temu lampiona.

"Uhvati mi plavog medu"

Autor: Ani Grbin Janović, 19. 12. 2019. 14:58

Učenici drugog a razreda izradili su štapne lutke prema priči Silvije Šesto "Uhvati mi plavog medu" u sklopu projekta Naša mala knjižnica.

Lov u knjižnici

Autor: Ani Grbin Janović, 11. 12. 2019. 13:25

Za učenike koji vole provoditi slobodno vrijeme u knjižnici osmislili smo igru "Lov u knjižnici". Učenici su tražili knjige na policama prema uputama. Po završetku igre izvukli smo pobjednika igre. Nagradu je dobila Lorina Katulić, učenica 3. a razreda. Čestitamo Lorini!

Kviz HIGH TECH

Autor: Ani Grbin Janović, 22. 11. 2019. 13:41

Ekipa Škole (Jelena Lijović, Kosjenka Drkulec, Elena Osredečki, Pavao Novina i Ivan Orlović) sudjelovala je na kvizu općeg znanja na Interliberu. Kviz su organizirali Hrvatski kviz savez i Zagrebački velesajam. Ekipa je osvojila prvo mjesto. Čestitamo!

Školsko natjecanje u čitanju naglas

Autor: Ani Grbin Janović, 24. 10. 2019. 16:39

Održano je malo Školsko natjecanje učitanju naglas. Čitali smo: Koko u Parizu, Dan jagoda, Budalaste priče i Strašnu vilu i divlju zimu. Nikol Anđelić osvojila je prvo mjesto u čitanju naglas. Čestitamo!

Prvi čovjek na Mjesecu

Autor: Ani Grbin Janović, 23. 10. 2019. 09:07

Obilježili smo pedesetu godišnjicu spuštanja čovjeka na Mjesec u Svjetskom tjednu svemira.

Nove knjige u školskoj knjižnici Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ani Grbin Janović, 22. 3. 2019. 11:03

U priloženom dokumentu možete pronaći popis prinovljenih knjiga u školskoj knjižnici u drugoj polovini 2018. godine.