> Nastava
Obavijesti o nastavi

TZK

Autor: Tanja Djaković, 5. 9. 2011.

Ovdje možete saznati nešto više o opremi za tjelesno vježbanje, ispričavanju i oslobađanju od nastave tjelesnog, informacijama za roditelje i izdavanju iskaznica Školskog športskog saveza.

OPREMA ZA TJELESNO VJEŽBANJE

• bijela majica kratkih rukava
  • dječaci plave športskehlače
  • djevojčice crne kratke hlače, tajice ili trenirku športske čarape
  • tenisice (čiste, samo za dvoranu)
  • mali ručnik
  • sapun u kutiji ili gel za tuširanje
  • platnena vrećica za opremu
  • dijete može imati bocu vode (označenu s imenom djeteta)
  • djevojčice trebaju imati svezanu kosu (nakit skinuti ili ostaviti kod kuće)
  • oprema se koristi samo za tjelesno vježbanje
  • nakon vježbanja opremu treba oprati, a tenisice očistiti
  • nakon vježbanja obavezno umivanje ili tuširanje (u školi ili kod kuće)

ISPRIČNICA:

Svaki sat TZK u kojem učenik/ca nije u mogućnosti vježbati, potrebno je ispričati od strane roditelja pisanom ispričnicom (na taj sat ili najkasnije na slijedeći).

Ukoliko se ne može vježbati radi zdravstvenih razloga,  više od dva školska sata, potrebna je liječnička ispričnica.

ZDRAVLJE DJETETA:

Ukoliko Vaše dijete ima bilo kakvih zdravstvenih problema koje bi sadržaji TZK mogli pogoršati, molimo Vas da obavezno dođete na informativni razgovor.

U suprotnom, nismo u mogućnosti adekvatno reagirati, te nismo odgovorni  za moguće posljedice.

Ovdje se ubrajaju i poteškoće s menstrualnim ciklusom kod djevojčica, koje uvjetuju češće i duže izostajanje s vježbanja.

OSLOBOĐENJE OD NASTAVE TZK-e:

U slučaju kontraindiciranosti u svezi  održavanja tjelesnog vježbanja, moguće je dobiti i oslobođenje od pohađanja nastave TZK za polugodište ili cijelu godinu.

Ispričnicu izdaje liječnik dijeteta opće prakse, na preporuku liječnika specijaliste.

Ispričnicu roditelji osobno donose u ravnateljstvo škole, oslobođenje od nastave TZK-a mora biti potvrđeno od strane Učiteljskog vijeća.

MULTIMEDIJA:

Na nastavi nije dozvoljeno korištenje multimedijskih uređaja (mobitel i sl.)

Učenici će biti zamoljeni da iste ostave kod kuće ili da ih predaju u za to namjenjenu kutiju za vrijeme nastave.

Za navedene uređaje, izgubljene ili otuđene, ne odgovaramo.

INFORMACIJE:

Roditelji će biti rado primljeni na informacije u predviđenom terminu, kako piše na školskoj oglasnoj ploči ili web stranici škole.

SUGLASNOST:

Za svaki izlazak izvan škole treba potpisana suglasnost, ako ju je dijete izgubilo možete je napisati sami;

primjer: Suglasan/a sam da moje dijete Ana Anić (3a),  ide na natjecanje u plivanju 1.12. 2011.,  u 13 sati. Vaš potpis, i broj mobitela.

ISKAZNICA ŠKOLSKOG ŠPORTSKOG SAVEZ:

Iskaznice se izrađuje u Uredu Školskog Športskog Saveza Grada Zagreba, na temelju ispunjene tiskanice i fotografije s propisno ovjerenim žigom škole, te potpisom ovlaštene osobe škole.

Učenici/ce  kojima iskaznica prestaje važiti 31.08.2011., a nisu mijenjali školu mogu donijeti staru iskaznicu i jednu fotografiju, kako bi se izradila nova.

Iskaznica služi učenicima za identifikaciju na natjecanjima školskih reprezentacija, prilikom korištenja besplatnih programa športskih aktivnosti koje organizira savez tijekom nastavne godine i školskih praznika ODMORKO, te za popuste prilikom kupovine u trgovinama športskom opremom „ROST ŠPORT“ s kojima je Savez sklopio ugovor.

Izrada duplikata naplaćuje se dvostruko (20 kn).

Fotografiju i 10 kn donesite profesorici TZK-e, najkasnije do 15. 10. 2011.

Nakon navedenog datuma, roditelji preuzimaju obvezu izrađivanja iskaznica za svoju djecu, u Uredu Školskog Športskog Saveza Grada Zagreba.

KAKO PRAVILNO VJEŽBATI

·         ne jesti dva sata prije vježbanja

·         pripremiti opremu za vježbanje

·         ne vježbati u dnevnoj odjeći

·         presvući se u svlačionici

·         uvijek vježbati u čistoj opremi

·         prije vježbanja skinuti „potencijalno opasne osobne predmete“

·         prije vježbanja pospremiti „potencijalno opasne predmete“ s igrališta ili dvorane

·         nakon vježbanja oprati  se i presvući u dnevnu odjeću

·         ne jesti odmah nakon vježbanja

·         sudjelovati u postavljanju i pospremanju sprava i pomagala

·         ne dirati već pripremljene sprave i pomagala

·         pri ozljedi, prvu će pomoć pružiti profesor/ica

Andreja Roginić, prof. TZK

17.05.2024. 13:09
Priroda uživo - Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića
Početak događanja: 23.05.2024 18:00. Donat Petricioli održat će predavanje Moje trideset i dvije godine ronjenja u Zmajevom oku. Tribinu uređuje i vodi doc. dr. sc. Dario Hrupec.

17.05.2024. 12:42
Nedjeljni talk show Kava i kolači - Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića
Početak događanja: 19.05.2024 19:00. Održat će se nedjeljni talk show Kava i kolači Ivice Prtenjače, kojemu će gost biti urednik i pisac Luka Ostojić.

> Nastava