> human

Apel za pomoć poplavljenim područjima u Republici Hrvatskoj

Hrvatski Crveni križ pokrenuo je apel za prikupljanje pomoći stanovnicima koji žive na područjima pogođenima poplavama u Republici Hrvatskoj.

Donacije se mogu uputiti:

pozivom na donatorski telefon broj 060 90 11

(6,25 kn, PDV uključen)

U Zagrebu, donacije hrane i vode donesite u Hrvatski Crveni križ, Ulica Crvenog križa 16 u vremenu od 8 do 20 sati.

Ministarstvu socijalne politike i mladih oformljen je call centar na kojem građani mogu dobiti sve informacije vezane za donacije i pomoć poplavama unesrećenim sugrađanima.

Na brojeve 099- 380 6408 i 099-380 6407 se mogu javiti svi građani koji su spremni prihvatiti unesrećene osobe i ustupiti im vlastiti prostor na korištenje.

Na brojevima 01 555 7083 i 099- 3806 402 građani mogu dobiti sve ostale informacije vezane za prikupljanje donacija.

Dragi učenici, roditelji i ostali prijatelji naše škole.

Prikupljat ćemo humanitarnu pomoć za stanovnike iz slavonskih sela koje je zadesila ova katastrofa.

U OŠ Ivan Kozarac, u Nijemcima, smješten je prihvatni centar za izbjegle. Stupili smo u kontakt s ravnateljicom škole, gospođom Tanjom Knežević, koja nam je navela što im je sve u ovom trenutku najpotrebnije. Budući da je najviše majki s malom djecom, najveća je potreba za:

- pelenama,

- dječjom hranom, bočicama,

- higijenskim potrepštinama,

- donjim rubljem,

- hranom (prije svega konzerviranom),

- ručnicima.

Pomoć ćemo prikupljati u srijedu, 21. svibnja, cijeli dan. Dežurni profesori će biti na raspolaganju svima koji će nešto donijeti.

Dragi učenici, roditelji, prijatelji.

Hvala na velikom odazivu na poziv za prikupljanje pomoći. U subotu smo otpremili sve što ste donijeli, u Slavoniju. Napunili smo cijeli kombi.

Zahvaljujemo i Gradskoj plinari koja nam je donirala prijevoz, i gospodinu Goranu Boroniću koji je vozio do odredišta.

U Nijemcima su nas dočekali volonteri i ravnateljica Tanja Knežević.

Ravnateljica Knežević je iskazala zadovoljstvo ovom našom akcijom, i zahvalnost te šalje pozdrave svima koji su u ovoj akciji sudjelovali. Obišli smo i njihovu školu i dvoranu koja je bilqa pripremljena za smještaj izbjeglih od poplava.

Humanitarna akcija

Dana 20.12.2013. godine  5.a i 5.b razred  išli su u Kuću svete Terezije od malog Isusa za nezbrinutu djecu. Svi iz razreda su donijeli nešto za djecu. Bilo je igračaka, školskog pribora, odjeće, slatkiša… Kada smo došli u dom, upoznali smo nove prijatelje. Sva djeca su se obradovala kada su vidjela darove koje smo im donijeli. Shvatili smo da su to jako draga djeca. Družili smo se,igrali, smijali irazgovarali. Mislili smo da ćemo ostati pola sata, ali smo ostali sat i pol jer smo se izvrsno zabavljali. Kada smo krenuli kući, mnogi od nas su bili tužni što odlazimo, ali i sretni što smo upoznali nove prijatelje. Svima je to bilo lijepo iskustvo i složili smo se da opet odemo posjetiti nove prijatelje.

Petra Stepić, 5.a

03.05.2024. 19:14
Pljesak u 6 - Irena Poje Oxenham - Knjižnica Voltino
Početak događanja: 09.05.2024 18:29. U programu na kojem pojedinci predstavljaju svoja zanimanja, hobije ili kreativne aktivnosti, 9.5.2024. u 18 sati predstavit će se Irena Poje Oxenham koja nas uvodi u svijet stakla.

03.05.2024. 16:27
Lepi moj Zagreb grad kak' imam te rad - Knjižnica Jelkovec
Početak događanja: 02.05.2024 00:00. Izložba fotografija, likovnih i drugih radova, nastalih u skupini Sovice Dječjeg vrtića Ivane Brlić Mažuranić, izložena je povodom Dana grada Zagreba (31. svibnja 2024.)

> human