> dpz
Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja, u više od 150 zemalja svijeta. Taj dan je Opća skupština ujedinjenih naroda službeno proglasila međunarodnim Danom planeta Zamlje, 2009. godine.

Ove godine ćemo povodom tog dana prirediti niz događanja u našoj školi u obliku "dana otvorenih vrata"u srijedu 23. travnja. Svi zainteresirani će taj dan moći posjetiti školu i prisustvovati nastavi u bilo kojem razredu. Nastavni sadržaji koji će se obrađivati bit će vezani za temu ekologije i zaštite prirode.

Izložit ćemo makete obnovljivih izvora energije koje nam je posudila Strukovna škola Vice Vlatkovića iz Zadra. Makete su izradili učenici te škole. Zahvaljujemo se na ovim modelima i pozivamo sve zainteresirane da provjere kako nastaje električna energija iz obnovljivih izvora.

Program će započeti u 13:00 sati, prema sljedećem rasporedu:

Za učenike od 1. do 4. razreda otvoreni sati nastave će biti održani od 13:00 do 14:30.

Aktivnosti razredne nastave
razred aktivnost nositelj
1.a Eko pozdravi različitih zemalja - uglazbljivanje i izrada zastavica od recikliranog papira Andrea Škribulja Horvat,Hana Paver
1.b Izrada ukrasnih tegli od plastičnih boca - salvetna tehnika Zlata Rajlić
2.a Likovna eko radionica Edita Jakelić
2.b Eko pričaonica - likovna radionica Sanjica Babić
3.a Projekt "Kisele kiše" Gordana Štimac
3.b Eko radionica - Voda i more Sanja Juroš
4.a Eko - prezentacije: hrana, vodno blago Gornjeg Vrapča, plodovi, šuma, Ljekovite biljke, tkanine, kućice za ptice, igra Vlatka Makarun
4.b Likovna radionica - eko poruke Željka Čorhodžić
7.ab LA VIE EN VERT Sandra Juran
  Umveltschutz Ilka Šarac
7. - 8. Analiza vode Sandra Mrđa
5. - 6. Debata: Tiskani udžbenici ili e-udžbenici Ani Grbin Janović

Za učenike od 5. do 8. razreda otvoreni sati nastave će biti održani od 16:00 do 17:30.

Aktivnosti predmetne nastave
razred aktivnost nositelj
5.a Izrada eko zmaja, pisanje haiku pjesama Sanja Zdilar Dakić
5.b Izrada eko zmaja, pisanje haiku pjesama Anita Silić Puklin
6.a Likovna radionica na temu "Svijet je stvoren tako čudesno" Ivana Klarić
6.b Pjesma: "Planet Zemlja" Željka Vrlec Kosek
7.a Multimedija Ana Budojević
7.b Izrada plakata na temu eko mikroskopiranje; Tarantule,paučnjaci Katarina Iličić
8.a Eko poruke. Eko diary Maja Zrilić
8.b Eko mozgalice i šahovski turnir Ivana Gugić, Romana Martinović i Renato Vrankić
1.-4. Izrada plakata s porukama, pjesmice Elizabeta Jačov, Gordana Kovačević, edukativna grupa

U vremenu od 14:00 do 16:00 sadit ćemo ružičnjak u sklopu akcije "Jedan razred - jedna ruža".

Nakon 18:00 sati će u holu škole biti prikaz različitih aktivnosti skupina naših učenika.

1. 5.a i 5.b razr. " Dobar dan", pjesma sa kostimima i pozdravima na stranim jezicima.
2. D.Tadijanović: " Riječi zahvalnosti suncu", Klara Radić
3. Tena Stunić: Ranjeni ozon, Riblji san, Mali val
4. Zumba: Pitbull feat Kesha- Timber
                   Macklemore & Ryan Lewis- Can't Hold Us
5. Engleska grupa: Reduce, reuse, recycle
6. "Planet Zemlja - song", 6.b razred
7. Ramona Končar i Monika Cvilko:  " Planet Zemlja"
8. Zbor: " Singing All Together"

Svi zainteresirani građani su pozvani kako bi vidjeli rad učenika i učiteljica naše škole.

Zelena čistka ponovo u našoj školi!

Akciju uređenja okoliša škole pod nazivom "Jedan razred - jedna ruža" uključili smo u međunarodnu akciju "Zelena čistka". Radi se o zajedničkoj akciji čišćenja okoliša, što je najveći volonterski ekološki projekt u Hrvatskoj, u kojem naša škola sudjeluje već treću godinu zaredom. Buđenje svijesti o važnosti očuvanja okoliš, prirode i planeta Zemlje, koja je naše zajedničko dobro, je prvi korak na tom putu.

I ove godine ćemo organizirati prikupljanje EE otpada. U školi će, u utorak i srijedu biti postavljene kutije za prikupljanje električnog i elektroničkog otpada. EE otpad će nakon toga biti propisno zbrinut na ekološki način. Pozivamo vas da sudjelujete u prikupljanju i zbrinjavanju EE otpada.

U holu škole će i ove godine biti postavljen štand za razmjenu knjiga. 23. travnja je Svjetski dan knjiga i autorskih prava. Na tom štandu ćete naći knjige koje možete uzeti, ali isto tako ćete moći svoje stare knjige koje vam više ne trebaju ostaviti kako bi ih netko drugi uzeo i pročitao.

Toga dana imat ćemo i postavljen i informacijski pult udruge "9 života". Udruga brine o napuštenim životinjama i treba pomoć donatora. Donacije im omogućuju hranu, liječenje, udomljavanje napuštenih životinja. Donirati se može i neka sitnica kao što je zdjelica, dekica, hrana za mačke, itd ...

03.05.2024. 19:14
Pljesak u 6 - Irena Poje Oxenham - Knjižnica Voltino
Početak događanja: 09.05.2024 18:29. U programu na kojem pojedinci predstavljaju svoja zanimanja, hobije ili kreativne aktivnosti, 9.5.2024. u 18 sati predstavit će se Irena Poje Oxenham koja nas uvodi u svijet stakla.

03.05.2024. 16:27
Lepi moj Zagreb grad kak' imam te rad - Knjižnica Jelkovec
Početak događanja: 02.05.2024 00:00. Izložba fotografija, likovnih i drugih radova, nastalih u skupini Sovice Dječjeg vrtića Ivane Brlić Mažuranić, izložena je povodom Dana grada Zagreba (31. svibnja 2024.)

> dpz