> Knjižnica

U školsku ste knjižnicu dobrodošli:

utorkom od 11:30 do 17:30

ostale dane od 8:30 do 14:30

knjižničarka: Ani Grbin Janović, prof. (ani.grbin-janovic@skole.hr)

Pretraživanje fonda knjižnice

U elektroničkom katalogu možete pretraživati knjižni fond naše knjižnice.

Knjižnični katalog

Osnovni podaci o knjižnici

Knjižni fond broji: 4968 knjiga i 54 jedinice neknjižne građe. Knjižnica ima 14 sjedećih mjesta za učenike i jedno računalo za potrebe korisnika. Korisnici su učenici i zaposlenici škole.

Poveznica na Virtualnu knjižnicu Osnovne škole Gornje Vrapče

Izvadak iz "Pravilnika o radu školske knjižnice"

Učenici mogu posuditi najviše tri knjige odjednom i to na rok od 20 dana (posuđuju najviše jedan lektirni naslov u isto vrijeme). Za sve knjige, osim lektirnih, moguće je produžiti rok posudbe. U slučaju kašnjenja za učenike od petog do osmog razreda može se naplatiti zakasnina.

Što možemo raditi u školskoj knjižnici?

U školskoj  je knjižnici  pored posudbe knjiga moguće tražiti pomoć u različitim školskim zadacima, sudjelovati na pričaonicama priča, likovnim radionicama i projekcijama filmova te provoditi vrijeme u izradi domaćih zadataka. Moguće je i služiti se računalom, ali isključivo za potrebe učenja.

Što ukoliko je traženi naslov posuđen?

Na portalu eLektire https://lektire.skole.hr/ možete pronaći 74 lektirna naslova za osnovnu školu s puno dodatnih sadržaja i različitih formata prikladnih za čitanje na različitim uređajima. Za učenike s teškoćama u čitanju postoje audio snimke (iako ne svih djela). Potrebna je prijava s AAI@EduHr identitetom.

Popise književnih djela za cjelovito čitanje u predmetnoj nastavi možete vidjeti u priloženim dokumentima.

NOĆ KNJIGE 2018.

Autor: Ani Grbin Janović, 3. 5. 2018.

Manifestaciju Noć knjige 2018. započeli smo likovnim natječajem "Ubaci knjigu u vremenski stroj" u organizaciji Hrvatske udruge školskih knjižničara. Pokušali smo zamisliti kako bi mogla izgledati knjiga za stotinu godina što nije bio lak zadatak. Neke od radova poslali smo na natječaj. Učenici produženog boravka sudjelovali su u kvizu "Svaki odlomak ima svoju priču". Nakon kviza izradili su ilustracije za omiljenu dječju slikovnicu od papirnatih vrećica.

U holu škole napravili smo izložbu knjiga "Jučer, danas,sutra". Pokazali smo pregled razvoja dječje knjige (i knjige uopće) u proteklih stotinu godina.

16.05.2024. 15:53
IV. foto natječaj - ZATVORENE PRIJAVE! - Dječja knjižnica "M2"
Početak događanja: 15.05.2024 14:54. IV. foto natječaj je zatvoren za prijave. Hvala svima na sudjelovanju ? Rezultati IV. foto natječaja s popisom pobjednika bit će objavljeni krajem svibnja.

16.05.2024. 15:05
Robert Perišić: Brod za Issu - Knjižnica Vjekoslava Majera
Početak događanja: 23.05.2024 19:00. Na Novozagrebačkoj tribini predstavljamo roman Roberta Perišića "Brod za Issu", neobičan i u autorovom opusu posve drugačiji, očaravajući roman o osjećaju koji se može razviti između nas i druge vrste.

> Knjižnica